top of page
Göcek yat turu

Yatlarımızdaki Tedbirler

Yaşanılan bu süreçte aileniz ile veya yakın arkadaşlarınızla en güvenli ve konforlu tatil seçeneği.  Doğru ekipmana sahip steril bir tekne, açık denizde tatil için neredeyse tehlikesiz bir seçenek olduğundan, bir yat kiralamada "COVID-19 ile yaşam' ın nasıl olması gerektiği konusunda bir konsept geliştirdik.

-Misafirlerimize mümkün olan en iyi bağımsızlığı sağlamak için yatlarımızı "kendi kendine yetecek" şekilde donattık.

-Yatlardaki personelimiz covid-19'a karşı gerekli bilgilendirmeler ve eğitimleri uzman bir kişi  tarafından bilgilendirilmiş ve eğitimleri tamamlanmıştır.

-Yatlarımıza gelen misafirimizin eğer maskesi yoksa maske temin edilecek. Misafirin yata girişinde ateşi ölçülecektir.

-Yat içindeki çeşitli noktalara virüse karşı uyarıcı tabelalar eklenmiştir. Ulaşılabilirliği kolaylaştırmak için yat in çeşitli yerlerine dezenfektanlar asılmıştır.

-Genel temizlik su ve deterjanla yapılacaktır.

-Kabinler ve diğer kapalı alanlardaki camlar açık olacak ve temizlikleri günlük 2 defa yapılacaktır.

-Özellikle eller ile sık dokunulan yüzeyler, kapı kolları, bataryalar, tırabzanlar, sık dokunulan düğmeler, krom aksamları günde 2 defa temizlenecek

-Yatın temizliği için su ve deterjan ile temizlik yapıldıktan sonra uygun dozda çamaşır suyu veya klor tablet kullanılacak.

- Bardak ve tabak gibi ortak kullanılan eşyalar her kullanım sonrasında su ve deterjanla yıkanacak ve kullanımına kadar temiz bir ortamda saklanacak.

- Misafirin kullandığı nevresim, çarşaf, havlu gibi tekstil ürünleri katlanarak hijyenik poşetler içinde gelecek, bu işlem sırasında toz ve partikül oluşumuna izin verilmeyecek (çırpma ve silkeleme yapılmamalı) şekilde muhafaza edilecek.

- Çarşaf ve havlu gibi tekstil ürünleri 60-90 derecede deterjan ile çamaşır makinesinde yıkanacak..

- Klimalı odalarda bulunan klimaların, üretici talimatları doğrultusunda düzenli bakım ve onarımlarının yapılması sağlanacak.

-Personel hijyen kurallarına dikkat edecek.

-Mutfak araç gereçleri,  serviste kullanılan masa ortusu her kullanımdan sonra yıkanacak, peçetelikler ve tuzluklar dezenfekte edilecek.

-Kabin ve wc'ler günlük olarak hijyenik, sıvılarla temizlenecek .

-Misafirlerin kişisel eşyalarına temas eden, valizlerini taşıyan kişilerin, bu tür işlemler sonrasında derhal ellerini yıkaması veya alkol bazlı el antiseptiği ile el temizliği yapması sağlanacaktır.

Kumanya

Bizden, daha önce tekne kiralamış olan tüm misafirlerimiz bilirler ki, sizin için alışverişlerinizi seve seve yapıyor ve kumanyanızı makul fiyatlara tedarik edip, gerekenleri buzdolabına yerleştiriyoruz. Bundan sonra, eğer misafirlerimiz arzu ederse, kumanyayı önce gereksiz ambalajlarından arındırıp mümkün olduğunca dezenfekte ettikten sonra teknenize yerleştirebiliriz. Ayrıca tek kullanımlık eldiven, maske ve dezenfektanlar gibi koruyucu ürünlerin ön siparişi ve teslimatını da kolaylıkla hallediyoruz. "Kumanya listemizi" de yeni duruma göre genişlettik. Teknedeki tatil sürecinde müşterilerimizin sosyal mesafelerini koruyabilmeleri açısından koylardaki bazı kumanya ve tedarikçilerle iletişime geçtik ve tümünün bu yeni duruma adapte olduklarını öğrendik ve istenmesi halinde yiyecek ve içecekleri doğrudan tekneye getirebilecekler.

Teknik yardım hattımız, haftanın 7 günü, günün her saatinde tıbbi soru ve / veya acil durumlar için açık bulunmaktadır. Kapsamlı yerel bilgi ve iletişimimiz sayesinde, misafirlerimize gerektiğinde en yakın yardımı çok hızlı bir şekilde organize edebilir veya alternatif olarak onlara kara, hava veya deniz yoluyla ulaşımları için en uygun tercihleri sağlayabiliriz.
Kuşkusuz, aldığımız bu önlemler pandemiden kurtulmanın bir yolu değildir. Ancak bu önlemler, "virüsle yaşamayı öğrenmemize" ve sizlerin, aileniz veya yakın arkadaşlarınızla birlikte ülkemizin bu güzel kıyılarında sorunsuz, rahat ve keyifli bir tatil yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu konudaki güncel gelişmeleri yakından takip ediyor, gerektiğinde tedbirlerimizi tekrar gözden geçirip değiştiriyor ve böylece edindiğimiz yeni bilgileri ihtiyaçlara göre uyarlıyoruz.
Bu konuyla ilgili herhangi bir soru veya öneriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz. Her zaman yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz.


Pandemi Döneminde Yat Kiralamanın Avantajları


-Güvenli bir ortamda yatta zaman geçirmek tüm tatil seçeneklerinden daha avantajlıdır.
-Yat kiralama, misafirlerimizin tertemiz ortamlarda korunmalarını sağlarken, risklerin doğal olarak arttığı büyük oteller ve kamusal alanlara olan ihtiyacı en aza indirmesini sağlıyor.
-İzole bir tatil seçeneği sunar.
-Diğer tatil seçeneklerine göre kişiye özel olması sebebiyle daha az çalışanla yüz yüze gelirsiniz.
-Deniz, iyot ve açık hava virüsün sevmediği ortamdır.
-Yatta geçirilen zaman içerisinde belirli sayıda yat personeli ile temas edilmesi.

bottom of page